תשע שנים לאסון הכרמל-בין הנספים מישר טופז אבן חן-קליין זל

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
טופז אבן חן-קלין ז"ל

היום (שלישי) בין השעות 15.00- 14.00 יתקיים טקס הזיכרון השנתי לחללי אסון הכרמל באנדרטת הכרמל.

האסון, שהתרחש בא' חנוכה תשע"א, גבה את חייהם של ארבעים וארבעה נספים – שלושים ושבעה צוערים ומפקדים בקורס קצינים של שירות בתי הסוהר, שלושה שוטרים, שני לוחמי אש, נער מתנדב במערך הכיבוי וההצלה ונהג האוטובוס שבו נסעו הצוערים.

ביום חמישי 2.12.10 התלקחה שריפת יער בהר הכרמל .בשל חשש כבד לחיי אדם הוחלט על פינוי אסירי כלא “דמון” ולאחריו כלא “הכרמל”.השריפה, המכונה “אסון הכרמל”, הגדולה בתולדות המדינה, כילתה יער, חורש ובתי מגורים בשטח נרחב מתוך פארק הכרמל והיישובים סביבו. כשבעה-עשר אלף איש פונו מבתיהם, קרוב לעשרים וחמישה אלף דונם ומיליוני עצים עלו באש. ‏כשליש מבתי קיבוץ בית אורן עלו באש ועשרות נוספים של בתים בכפר האמנים עין הוד ובכפר הנוער ימין אורד. רק בחלוף שלושה ימים שכחה האש.
בשעות שלאחר פרוץ השריפה נשבו רוחות חזקות שליבו את האש, וזו התפשטה במהירות לאזור נחל חיק, שמורת הר אלון, כלא דמון, שמורת הר שוקף וקיבוץ בית אורן. . למשימה זו חברו קצינים ושוטרים שעסקו בחסימת צירי תנועה, לוחמי האש של שירות כבאות והצלה, וצוערי ומדריכי קורס קצינים של השב”ס, מחזור א’.
בשעה 15:30 נע אוטובוס הצוערים בין מחצבות קדומים לבית אורן, ואחריו ניידות משטרה. לפתע שינתה הרוח את כיוונה והחלה שולחת לשונות אש שורפות אל עבר האוטובוס, קירות ענק של אש חסמו את ציר התנועה, אחזו בכול וכילו במהירות שיא כל שמץ חיים..בשריפה נספו ארבעים וארבעה גברים ונשים.ביניהם מישר טופז אבן חן קליין ז”ל שלאחר מותה עוטרה בעיטור המופת

טופז ,בת שרה וזאב אבן-חן. נולדה ברחובות בא’ בשבט תשמ”ב (25.1.1982). היא גדלה ברחובות והתחנכה בתיכון דה-שליט בעיר. עם סיום לימודיה, התגייסה ושירתה כשוטרת-חיילת במחוז המרכז בתקופה בה שירת אביה במשטרה. לאחר השירות פנתה ללימודים, סיימה תואר ראשון בביולוגיה, ולאחרונה סיימה תואר שני במינהל עסקים, אף הוא בהצטיינות.

טופז אבן-חן קליין היא בתו של ניצב בדימוס זאב אבן-חן. כמי שגדלה בבית של שוטר, ותמיד היתה בסביבת כוחות הביטחון, היה זה אך טבעי שגם את המשך חייה שלה תקשור בכוחות הביטחון. את בעלה, עמית קליין, קצין משטרה במחוז המרכז, הכירה עוד מהילדות, ולפני כמה שנים התחדש הקשר. קליין עצמו הוא בנו של ניצב בדימוס חיים קליין. בחתונתם של השניים במאי 2009, נכחו רבים מצמרת המשטרה..
ולשירות בתי הסוהר התגייסה טופז ב-15.9.2009 לתפקיד קצינת תקשורת יזומה במחלקת דוברות, אותו מילאה עד לצאתה לקורס הקצינים.

בטקס, שייערך היום ישתתפו משפחות החללים, יתקיים במעמד השר לביטחון הפנים, ח״כ גלעד ארדן; גונדר אשר וקנין, מ״מ נציב בתי הסוהר; ניצב מוטי כהן, מ״מ מפכ״ל המשטרה; נציב כבאות והצלה, רב טפסר בכיר דדי שמחי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *