בימת הנוער שלי- סיפורה של איה לביא

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

אירוע השקת הספר "בימת הנוער שלי" וההצדעה למייסדת בימת הנוער רחובות, איה לביא, יתקיים במוצאי שבת (16.12) בימת הנוער רחובות היא מוסד תרבותי יחיד במינו. בספר הזה מתועד פועלה של איה לביא והן המפעל התרבותי שהקימה.

במהלך ימי חג החנוכה הקרוב, עת יוצג על בימת בית העם רחובות – היכל התרבות העירוני מחזמר החנוכה של בימת הנוער רחובות, יתקיים אירוע הצדעה מיוחד למייסדת בימת הנוער רחובות, איה לביא, במהלכו יושק הספר – "בימת הנוער שלי", שמתאר את פועלה של לביא.

אירוע ההשקה יתקיים במוצאי שבת (16.12) והוזמנו אליו מכובדים רבים בניהם ראש העיר, רחמים מלול, חברי הנהלת העיר, חברי מועצת העיר בעבר ובהווה, ראשי העיר בעבר ואנשי משפחת בימת הנוער רחובות לדורותיה. האירוע יכלול קבלת פנים מיוחדת בלובי בית העם רחובות – היכל התרבות העירוני, במהלכה יקבלו המוזמנים את כרטיסי הכניסה להם גם שובר לקבלת הספר בתום הטקס.  הטקס יכלול תכנית אמנותית שכוללת קטעים ממיטב הרפרטואר של בימת הנוער רחובות, החל משנות הקמתה.

להוצאת הספר, שנועד להנציח את פועלה של איה לביא ואת המפעל התרבותי שהקימה, שותפות החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש ועיריית רחובות.  חלקו הראשון של הספר מספר על הדרך הארוכה שעברה בימת הנוער מיום הקמתה ועד שהפכה למרכז ידוע ומפואר, וחלקו מתמקד במשנתה הפדגוגית של לביא.

בימת הנוער רחובות נחשבת כמיזם ייחודי בעיקר בגלל יכולותיה להשתמש בטכניקות התיאטרון ובשיעורי משחק  ככלי פדגוגי. בחזונה, לביא ראתה את הילדים שמשתתפים בפעילות בימת הנוער כילדים שמממשים את כישרונותיהם החבויים ומגלים את עצמם, ילדים סקרנים שמפתחים את ביטחונם העצמי, ילדים שיתרמו לחברה שבה הם חיים. בבסיס המודל שהגתה לביא עמדו שלושה עקרונות מנחים: העצמת הילד, תיאטרון מקצועי ותרומה לקהילה. היא הייתה נחושה לטפח את הילדים, להקשיב להם, לגלות את החזקות שלהם ולהעמיד אותם במרכז. יחד עם זאת היא דרשה איכות ומקצועיוּת. המופעים שנוצרו בבימת הנוער הועלו לא רק ברחובות, אלא גם ברחבי הארץ ובחו"ל, והם מקור לגאווה לילדים, למשפחותיהם ולכל העיר.

ראש העיר, רחמים מלול: "הפעילות שנעשית בבימת הנוער רחובות מהווה עבורנו מקור לגאווה גדולה. בימת הנוער הינה מוסד חי, נושם ויוצר כבר במשך ארבעים שנה. לא רק שהבימה שמרה על מעמדה כמוסד תרבותי מיוחד במינו במשך השנים, אלא שהיא ממשיכה להתחדש מידי שנה, בהפקות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *