הביטחון של הבית הוא לא משחק ילדים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

הצורך החיוני היום במערכות מיגון אב"כ, מיגון המרחב המוגן ומערכות גילוי אש ברור היום לא רק למי שמופקד על ביטחון והגנה אלא לכל אזרח אחראי אשר מבין שבעולם שבו אנו חיים להיות ערוך ומוכן זו אינה היסטריה אלא תרגום פשוט למציאות של חיינו.חב' א.א. שירותי מיגון ומפוחים בע"מ עוסקת במיגון מכוון לפרויקטים בבניה והינה חב' ייחודית במגוון המוצרים והשירותים שהיא מעניקה תחת קורת גג אחת .אל תהסס להתקשר למען בטיחות משפחתך 074-7043444

כחלק מתובנות מלחמת המפרץ הראשונה, קבע פיקוד העורף בחקיקה מסודרת שנכנסה לתוקפה בשנת 1992 כי כל מבנה חדש שייבנה במדינת ישראל החל משלב זה יכלול ממ"ד- מרחב דירתי מוגן שיסייע בפני התמודדות עם נשק קונבנציונאלי בעתות מלחמה. תיקון לחוק שנכנס לתוקפו בשנת 2010 הרחיב את האיום גם לכדי הגנה מפני נשק בלתי קונבנציונאלי ומחייב התקנה של מערכת סינון לממ"ד בכל מרחב בטחון.
קיימות מספר מערכות סינון אוויר לממ"ד, אשר נבדלות זו מזו בגודלן, בטווח עמידותן, בכמות האנשים אותם הן יכולות לשרת בזמן של אזעקת אמת ואף בנראותן ועיצובן, פרמטר חשוב בעיקר בשל העובדה כי במרבית הזמן, בשגרה, הן ממוקמות בחדרים המשמשים כחדרי מגורים, לינה ועבודה לכל דבר.
המבקשים לדעת כמה עולה מערכת סינון אוויר לממ"ד יגלו כי מדובר בעלויות משתנות ובטווח רחב, כאשר ההבדלים נמצאים בפרטים הקטנים והגדולים של המערכת. חשוב להתייחס למערכת ברצינות ולא להקל ראש בבחירתה, שהרי מדובר לרוב בהשקעה חד פעמית ובדומה לביטוח חיים- בהשקעה אותה אנו מקווים שלא להביא לכדי מימוש.
חשוב לדעת כי במסגרת החוק הקבלן הוא שאחראי על התקנת מערכת הסינון בחדרי הביטחון ולא הדייר/ רוכש הדירה, אולם לא מעט מרוכשי הדירות מגלים עניין ומבקשים לדעת כי לצד העיצוב ואיכות הבנייה הקבלן לא הקל ראש בהיבט הבטיחותי והתקין עבורם את מערכת הסינון האיכותית והטובה ביותר הקיימת בשוק. מעבר לזאת, במסגרת שיפוץ, בין אם ביוזמה אישית ובין אם כחלק מפרויקט תמ"א 38, גם מבנים ישנים יותר זוכים לבנייה של חדר ביטחון בדירה וזקוקים למערכת הסינון החשובה. מחיר מערכת סינון לממ"ד עשוי לנוע בין כמה אלפי שקלים, אלא שההתעניינות במחיר לבדה אינה מספקת וחשוב לבחור במערכת המתאימה לגודלו של החדר, לכמות האנשים החיים בדירה, מותקנת בקלות ובנוחות וניתנת לפירוק וניקוי במקרה הצורך ומופעלת אוטומטית ללא צורך בתפעול מורכב בזמן מלחמה ובשעת לחץ.
על מנת להבטיח איכות בלתי מתפשרת ומענה מלא במקרה הצורך קבעו פיקוד העורף והג"א תו תקן מחמיר המבטיח מערכות סינון לממ"ד איכותיות ועמידות שישרתו נאמנה את המטרה לשמה נוצרו. חשוב לרכוש מערכות סינון הנושאות את התקן הנאכף על ידי מכון התקנים הישראלי בלבד.

חב' א.א. שירותי מיגון ומפוחים בע"מ עוסקת במיגון מכוון לפרויקטים בבניה והינה חב' ייחודית במגוון המוצרים והשירותים שהיא מעניקה תחת קורת גג אחת .

כל המוצרים מותקנים ע"י מתקיני החברה בלבד(שהינה תחת הסמכה)

● מערכות סינון אב"כ לממ"ד- התחייבות להתקנה עד 4 ימים מיום ההזמנה .

● מערכות סינון אב"כ מוסדיות (ממ"ק/ממ"מ) ואספקת אביזרים כגון: אסלה כימית,מכלי מים, פרגוד וצבע פולט אור.

● חלון גזים אטום לממ"ד נושא תקן ישראלי ומאושר פקע"ר.

● סט לממ"ד הכולל דלת הדף פנימית, חלון הדף חיצוני, צינורות אוורור ומגן רסיסים.

● איטום מעברי אש עפ"י דרישות רשות כבאות – קולרים ,צמר סלעים, צבע מעכב בעירה.

● הכשרת מרחבים מוגנים לבדיקות אטימות ע"י איטום מעברי צנרת ( החב' הינה מוסמכת פקע"ר) בחומר משחתי ובמערכות מודולריות.

● שילוט וצבע פולט אור למרחבים מוגנים ולפרויקטים כולל סימון וצביעת חניונים עפ"י תכנית .

● השלמת בדיקות מעבדה לטופס 4 באמצעות מעבדה מאושרת כגון: דלתות אש, אטימות וטיח ממ"ד,הצפות,המטרות, בדיקת 921,חיפוי אבן ועוד- התחייבות לבדיקה עד 72 שעות .

● הכשרת מקלטים קומפלט – משלב הכנה לאטימות כולל מערכת סינון,חלון גזים ,שילוט וצבע פולט אור ואישור הג"א לאכלוס – כל המיגון והטיפול במקום אחד.

● טיפול באישורי הג"א לטופס 4 ולהיתרי בנייה .

● טיפול בהכנת תיק מסירה לרשות כבאות בהתאם לחוות הדעת שבהיתר תוך ניהול מערך הבדיקות.

● התמחות בפרויקטים תמ"א 38.


אל תהסס להתקשר למען בטיחות משפחתך 074-7043444

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *