הוארך מעצרו של החשוד בעוקץ שהתחזה לנכדו של הבאבא סאלי

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

הוארך מעצרו של החשוד בעוקץ שהמתחזה לנכדו של הבאבא סאלי. עד כה הוגשו שמונה תלונות. 

 

שוטרי תחנת יבנה, עצרו השבוע אל אליהו אבד "קבצן" מנתניה בג'יפ bmw, המתחזה לנכדו של רב מקובל במטרה להונות אזרחים ביבנה, רחובות, נס ציונה והסביבה, כאשר היום בהתאם לצורכי החקירה, מעצרו הוארך בבית המשפט.

חוקרי תחנת יבנה פתחו בחקירה עם קבלת צבר תלונות מתושבי השפלה, בדבר חשד ל"תרגיל הונאה" בעל מאפיינים דומים, במסגרתו אדם התחזה עפ"י החשד לנכדו של רב מקובל לשם הוצאת כספים במרמה מאזרחים תמימים, תוך ניצול מצוקתם הנפשית והבטחה לקבלת "ברכה". המשטרה עצרה השבוע בתום איסוף הראיות הנדרשות את החשוד- תושב נתניה בשנות החמישים לחייו, כאשר הבוקר הובא החשוד לדיון נוסף בבימ"ש בראשל"צ, בסיומו הוארך בשנית מעצרו עד ליום ראשון. ככל שיש קורבנות נוספים שנפגעו בשיטה האמורה יש להגיש תלונה במשטרה.

אחד המקרים מתיחס לכך שהחשוד אליהו אבד פגש ברחוב אדם נכה עם בנו, לקח אותו בעזרת בנו אל הבנק, הגדיל לו את המסגרת ולקח ממנו 10,000 אלפים שקלים, לאחר מכן לקח עוד 20,000 אלף שקלים". 

עו"ד גל וולף

סנגורו מטעם הסנגוריה הציבורית עו"ד גל וולף: " אין כאן שום תחבולה, אין כאן שום תחכום, יש כאן אנשים שהחשוד פגש ברחוב ודיבר איתם. לפי החשד התחזה לנכדו של הבאבא סאלי וקיבל כספים. הכספים לא הוצאו באיומים, הם נמסרו מרצונם של המתלוננים. אנחנו מדברים על חשוד ללא עבר פלילי, המעשים לא מחייבים מעצר".

בית משפט צילום רחובות ניוז

השופט גיל גבאי התבקש על ידי המשטרה להאריך את מעצרו בשבעה ימים, אולם גבאי הסתפק בהארכת מעצרו עד יום ראשון הקרוב. " החשוד אישר חלק מהפרטים, כך למשל באשר לרכב טען שקיבל אותו מחבר ובהמשך שינה גרסה והודה כי רכש את הרכב אך לא סיפק באיזו צורה. המעשים המיוחסים לו מקימים עילת מעצר של מסוכנות".

 

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: