המחלקה לקליטת עליה עוברת למשכן חדש

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
דורון מילברג

בהתאם לתכנית שגובשה כבר לפני כשנה, החליטו בעיריית רחובות להעביר את המחלקה לקליטת עליה למבנה משלה.התכנון האדריכלי הושלם בחודשים האחרונים, והשיפוצים במבנה ברחוב הנביאים החלו לפני מספר ימים.מנכ"ל העיריה, דורון מילברג: "לפני כשנה החלטנו לצאת לדרך ולפני מספר חודשים התחלנו בתכנון של מבנה המיוחד למחלקה לקליטת עליה, לשם שיפור השירות גם לעולים ברחובות. המחלקה לקליטת עליה עוברת למבנה משלה, שיאפשר נגישות נוחה יותר לעולים מקבלי השירות".

במסגרת שיפור השרות לטובת העולים החדשים בעיר, עיריית רחובות החליטה על מעבר המחלקה לקליטה למבנה משלה, המותאם לתנאים החדשים של המחלקה, בהתאם לפרוגרמה שגובשה בחודשים האחרונים ותוכננה על ידי מינהל ההנדסה בעירית רחובות. השיפוצים במקום החלו לפני מספר ימים.

עם סיום העבודות במהלך חודש פברואר, תעבור המחלקה לקליטת עליה למשכנה החדש ברחוב הנביאים 6 ברחובות.

דורון מילברג, מנכ"ל העיריה: " לפני כשנה החלטנו לצאת לדרך ולפני מספר חודשים התחלנו בתכנון של מבנה המיוחד למחלקה לקליטת עליה, לשם שיפור השירות גם לעולים ברחובות. המחלקה לקליטת עליה עוברת למבנה משלה, שיאפשר נגישות נוחה יותר לעולים מקבלי השירות. המבנה הקודם ברחוב בנימין היה מוגבל נגישותית, ללא חניה. נמשיך לשרת את תושבי העיר , על כל מגוון האוכלוסיות".

אילנה תבורסקי, מנהלת המחלקה לקליטת עליה: "אני מברכת על המעבר למשכן החדש. בכוונתנו להרחיב את הפעילויות והתכניות לטובת העולים בעיר ולעודד את העלייה. העיר רחובות בנוסף להיותה עיר מדע ותרבות היא גם עיר שקולטת עליה".

המחלקה לקליטת עליה נותנת מענה לאוכלוסיית העולים מרוסיה, בלארוס, אוקראינה, מולדובה, אמריקה הלטינית, צרפת, ארצות הברית ועוד, ומספקת להם מגוון רחב של שירותים ופעילויות ביניהם תרגומים, מועדוני תרבות, פעילויות תרבות, הרצאות, סדנאות, אירועים, חוגים ועוד. לצד זאת פועלת המחלקה על מנת להעניק להם שירותים נרחבים ומגוונים, ביניהם, מתן יעוץ, הדרכה, עזרה, טיפול והכוונה בדרכי קליטתם והשתלבותם החברתית.
במסגרת הפעילויות קיימות תכניות ייחודיות התואמות לצרכי העולים לטיפול והעשרה לילדים, נוער, צעירים, מבוגרים וקשישים. במהלך 20 שנה מפעילה המחלקה את בית העולה אשר מהווה מקום מפגש לפעילויות שונות לטובת העולים. לצד זאת מפעילה המחלקה תכניות בתחום ספרות, בריאות, בישול, גיל הזהב, קבוצות לימוד עברית אנגלית ויידיש למבוגרים, חוגי עברית במעגל האגדות לגיל הרך, פעילות לנוער, יוגה, יהדות, אמנות ילדים ומבוגרים, תיאטרון, ועוד. בין הפרויקטים והתכניות – תחת גג אחד, מדענים עולים, פרויקט אומנויות הבמה, חינוך בלתי פורמאלי ועוד.
בנוסף מפעילה המחלקה לקליטת עליה את בית הספר לשחמט, במסגרתו מצטיינים ילדים ובני נוער בתחרויות בארץ ובעולם ואף מגיעים להישגים מרשימים. בין תלמידי בית הספר אלופי ישראל, אירופה והעולם.
כמו כן, המחלקה תומכת במקבצי דיור, הוסטל בקריית משה, בהסברה תמיכה בצורכי יום יום, בארגון חגים וערבי תרבות, ועוד ומפעילה מועדון עולים בשכונת דניה – מרכז תרבות לעולים שנותן מענה לאוכלוסיית העולים מכל הארצות.
במהלך חודש פברואר תעבור המחלקה לקליטת עליה למשכנה החדש ברחוב הנביאים 6 בטלפון: 08-9496578/9/0, פקס: 08-9496595. שעות קבלת קהל: בימים א' – ה', בין השעות 8:00 – 16:00 וגם בשעות אחר הצהריים בימים א',ב',ג', בין השעות 16:00 – 18:00.

חברת המועצה עו"ד קארין ברגינסקי

חברת המועצה ועו"ד קארין ברגינסקי התייחסה הערב להודעת העירייה "בהצעתי לסדר ששלחתי אתמול ( 27.1.19), ביקשתי להקים בית עולה כמו שתוכנן בעבר אשר היה אמור להתפרס על שטח כ600 מטר. כאמור התכנון הנ"ל נגוז ובמקומו הוחלט להעביר את מחלקת הקליטה לרחוב הנביאים לשטח של כ220 מטר- כשליש מהשטח המקורי.
מיותר לציין כי בשטח זה לא יתאפשר להקים מוזאון הנצחה וגם לא את מרכז התרבות כפי שתוכנן. כיום מחלקת הקליטה מצויה בשטח כ180 מטר וברור מאליו כי 40 מטר שיתווספו במקום החדש לא ישנו המצב.
אני תקווה, כי ראש העיר וחבריי למועצה יראו עד כמה נחוצה וחיונית הצעתי לסדר להקמת בית עולה שיכלול את מוזאון ההנצחה ומרכז תרבות
ועד כמה האנשים היקרים זקוקים למקום הזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *