הסתיים פרויקט חידוש גן הבנים בלב שכונת קריית משה

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

הסתיים פרויקט חידוש גן הבנים בלב שכונת קריית משה

 

אמש בטקס חגיגי נפתח הגן לציבור לאחר חידוש ותוספת מתקנים, בהשקעה של מיליוני שקלים

השבוע הסתיימו העבודות לחידוש גן הבנים בלב השכונה הוותיקה קריית משה, במסגרת עבודות הסכם הגג עליו חתמה עיריית רחובות. ביום חמישי בערב התקיים טקס חגיגי לחנוכת הגן המחודש. עבודות החידוש, בהיקף כולל של כ-3.5 מליון שקלים, כללו הוספת מתחם למתקני פעוטות, מתחם למתקני כושר ושדרוג המתקנים הקיימים.

בנוסף למתקנים, בוצעו עבודות לחידוש המקלטים ברחבי הגן כולל שיפוץ פנימי ואיטום, תוספת דקים ואזורי ישיבה, הוספת תאורה דקורטיבית ועבודות גינון לאורך כל הפארק. בשבילי הפארק הותקנו עשרות ספסלים, תאורה, פחים וברזיות חדשות. בנוסף התבצע שיקום של הצמחיה בפארק ומשטחי הפעילות במתקן המרכזי.

חידוש הגן הוא רק נקודת הפתיחה בעבודות הפיתוח ושדרוג בשכונה הוותיקה בקריית משה.  עיריית רחובות וחברת הלר החליטו לתעדף את שדרוג הפארק הממוקם בלב השכונה כחלק מ-500 מיליון שהוקצו עבור חידוש פני השכונה. הגן עתיד לשמש את אלפי התושבים במרקם הקיים בשכונה, וכן בעתיד-  את התושבים הרבים שעתידים לעבור לשכונה כחלק מפרויקט ההתחדשות העירונית ופינוי בינוי נרחב.

רזי בארי, מ"מ מנכ"ל הל"ר: " ההחלטה להתחיל את חידוש השכונה הוותיקה קריית משה דווקא בגן הבנים וברחבת המתנ"ס בלב השכונה היא מתוך הכרה בחשיבות המרקם הקיים בשכונה והרצון להשקיע באיכות חיי התושבים כבר עכשיו. גן הבנים עבר חידוש משמעותי עם השקעה שמתמקדת באיכות החיים של התושבים הקיימים, וכל השימושים השונים שעלו בבקשות התושבים". 

ראש העיר רחמים מלול
ראש העיר רחמים מלול

ראש העירייה רחמים מלול: "כבר בתחילת הדרך, כאשר חתמנו על הסכם הגג ההיסטורי, אמרתי שתושבי השכונה לא יחכו הרבה כדי להתחיל וליהנות מכספי הפיתוח, אתם הראשונים ליהנות ממנו כי השינוי שנעשה בשכונה הוא לטובת העיר כולה והתפתחותה הטבעית, אך הוא קודם כל עבורכם. תהנו מהמתקנים החדשים, את השינוי בשכונה רק התחלנו". 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *