הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים: בשנת 2018 נרשמו 669 דיווחים על תאונות דרכים ברחובות

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
תאונה ברחובות, צילום ארכיון

מניתוח נתוני 2018 עולה כי נמשכת מגמת הירידה בתאונות הדרכים הקטלניותבשנת 2018 ישנה ירידה של 13% במספר ההרוגים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, ירידה משמעותית של כ -50 הרוגיםבמרבית האוכלוסיות ישנן ירידות משמעותיות בנפגעים, למעט רוכבי האופניים והאופניים החשמליים.רחובות מדורגת במקום ה-11 מתוך 20 הערים המובילות בכמות הדיווחים.

לדברי מנכ״לית הרלב״ד, עו״ד רחלי טבת ויזל  מגמת הירידה בתאונות הדרכים שאנו רואים השנה, הינה פרי עבודה מאומצת של גופים רבים ובהם משרד התחבורה, אגף התנועה, משרד החינוך ועוד. ברלב״ד התמקדו השנה בתכניות פעולה ממוקדות מול אוכלוסיות שונות ומול סוגי התנהגות שונים, מתוך תפיסה ברורה שפעילות ממוקדת, מבוססת מחקר ותכנית מותאמת – מביאה לתוצאות, כפי שאכן היה בפועל.
פעילות הרלב"ד בשנת 2019 תתמקד באוכלוסיית הולכי הרגל, ובהיסחי הדעת הנובעים מקריאה וכתיבת מסרונים בטלפון הנייד במהלך נהיגה. זאת בנוסף כמובן על אוכלוסיות בסיכון דוגמת רוכבי האופניים החשמליים.
ויזל :" אנו מקווים כי גם את סיכום שנת 2019 נסיים בירידות שיהפכו למגמה ממושכת, וזאת בשיתוף עם אזרחי המדינה, ובהמשך עבודה מאומצת של הרלב״ד וכלל הגופים".

כאמור,העיר רחובות מסיימת את שנת 2018 במקום ה-11 מתוך 20 הערים המובילות בישראל בכמות הדיווחים על תאונות שאירעו בעיר.  יש לזכור כי המספרים אינם סופיים ועלולים להשתנות בשל פטירות מאוחרות ובשל העובדה כי השנה הקלנדרית מסתיימת הלילה  ב-24:00.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *