לא תאמינו איזה דו"ח תקבלו מהמשטרה

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

נהגתם באדיבות בכבישים? ביום המעשים הטובים תוכלו לקבל ממשטרת ישראל דו"ח תנועה חיובי.

מחר ביום המעשים הטובים (יום שלישי, 28.03.2017), לרחובהוט נודע כי יחלקו שוטרים בכל רחבי הארץ דו"חות עם פידבקים חיוביים לנהגים אדיבים שהתנהגותם בכביש ראויה לשבח. שוטרי התנועה שיתפרסו ברחבי הארץ יעניקו לנהגים אשר "ייתפסו" כשהם נוהגים באדיבות כלפי נהגים אחרים בכביש ומשתמשי הדרך דו״ח חיובי. הדו"ח נראה כמו דו"ח רגיל, אבל במקום הודעת קנס מתנוסס עליו הכיתוב: "הודעת דו"ח חיובי – מוגש באהבה ממשטרת ישראל כחלק מיום המעשים הטובים".

המיזם החדשני הוא תוצר של שיתוף פעולה בין משטרת ישראל, המבצעת במהלך כל ימות השנה פעילות מניעה, אכיפה והסברה, במסגרת המאבק המתמשך בתאונות הדרכים, לבין עמותת רוח טובה, המובילה את יום מעשים הטובים ופועלת במהלך כל השנה לחיבור בין אנשים המעוניינים להתנדב לעמותות הזקוקות למתנדבים.

ראש אגף המבצעים במשטרה, ניצב אלון לבבי, הסביר על המיזם ואמר: ״אנו מקווים לעודד את האזרחים לשמור על החוק באמצעות משוב חיובי, והוא יתקיים במקביל ליוזמות מקומיות לחיזוק אוכלוסיות מוחלשות בהם לוקחים חלק שוטרי משטרת ישראל״.

רפי אלול, יו"ר עמותת רוח טובה, אמר: ״אנחנו יודעים שכאשר אדם נוהג כלפינו באדיבות בכביש, זה מעורר תחושה טובה וגורם גם לנו לנהוג בצורה אחראית יותר. המטרה של יום המעשים הטובים, מעבר לעידוד התנדבות, היא לייצר אווירה חיובית ולהמחיש שגם לתת לנהג אחר להשתלב בנתיב שלך הוא מעשה טוב משום שהוא מעלה חיוך ומייצר שרשרת של סבלנות ואדיבות״.

צילום הדו״ח שיחולק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *