מיזם ענק להקמת סככות המתנה לאוטובוסים בעיר רחובות

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
תחנת אוטובוס ברחובות.תמונת ארכיון

על פי התכנית של משרד התחבורה, לא תישאר אף תחנה בארץ ללא סככה מתאימה. פעילות זאת וקביעת סטנדרטים מחייבים לכל התחנות בארץ בכלל וברחובות בפרט.

משרד התחבורה משקיע מדי שנה עשרות מיליון שקלים בהקמה ושדרוג של עשרות אלפי תחנות וסככות המתנה לאוטובוסים בכל רחבי הארץ. זאת, כחלק ממדיניות שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, לקידום ושיפור שירותי התחבורה הציבורית בישראל. בשנתיים האחרונות בלבד הוקמו יותר מ-2,000 סככות אוטובוסים חדשות.

הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה ערכה מיפוי מקיף של כל תחנות האוטובוסים העירוניות והבינעירוניות בישראל, במטרה להקים סככות המתנה לאוטובוסים, בכל מקום בו מופעל שירות של תחבורה ציבורית. במסגרת המהלך יוחלפו כל עמודי התחנות בסככות קבועות.

משרד התחבורה גיבש בשנה האחרונה נוהל חדש להקמת סככות המתנה בתחנות האוטובוסים של התחבורה הציבורית בכל רחבי הארץ. הסככות החדשות נותנות מענה לכל תנאי מזג האוויר, תוך התייחסות למרחבים עירוניים ובינעירוניים, למזג אוויר קיצוני הקיים וכן לתנאי הדרך ולנגישות התחנה.

השר כץ הנחה את אנשי משרדו לכלול בפרויקט את כל תחנות האוטובוסים בישראל, כך שלא תישאר אף תחנה בארץ ללא סככה מתאימה. עדיפות בביצוע המיזם להקמת סככות ההמתנה לאוטובוסים, ניתנת למקומות בהם אין כיום סככת המתנה, בדגש על אזורי הפריפריה ואזורים מרוחקים, בהם קיימים תנאי מזג אוויר קשים. יצוין כי משרד התחבורה מתקצב באופן מלא את עלות הקמת הסככות, וללא כל השתתפות של הרשות המקומית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *