מכרז ענק להחלפת תאורת הרחוב בעיר בתאורת לד

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

עיריית רחובות, באמצעות ה.ל.ר – החברה לפיתוח רחובות, יוזמת מהלכים אסטרטגיים לביצוע התייעלות אנרגטית בעיר על מנת לחסוך באנרגיה ולהתייעל בהוצאות.המהלך הראשון יוצא לדרך: מכרז משותף עם עיריית ראשון לציון להתקנת נורות LED כתאורת רחוב.

החברה לפיתוח רחובות מובילה מהלך לצמצום הוצאות על תאורת הרחובות ובמוסדות הציבור:
בימים אלה פורסם מכרז משותף לעיריית רחובות, באמצעות ה.ל.ר החברה לפיתוח רחובות בע"מ, ועיריית ראשון לציון למתן שירותי תכנון, אספקה, התקנה, מסירה ושירות של גופי תאורת רחוב חסכוניים בטכנולוגיית LED.
ממחקרים עולה כי 40% מהוצאות החשמל של רשויות מקומיות נובעות בתאורת רחוב, הארת שטחי ציבור, ותפעול מערכת הרמזורים.
מערכות התאורה נשוא המכרז הינן מערכות חכמות וחסכוניות, וכוללות כ- 10,500 גופי תאורה חדשים לעיר רחובות. בכך תיקח העיר חלק אקטיבי בהפחתת פליטת גזי החממה והתייעלות אנרגטית.
ההערכות מדברות על חסכון משמעותי בחשמל של כ- 60% מהוצאות החשמל בגין תאורת רחוב, ובממוצע חסכון של כ- 25% מסך הוצאות החשמל של העירייה.
היקף המכרז מוערך בכ- 50 מיליון ₪ וזהו המכרז הגדול ביותר בישראל עד כה בתחום זה.

במסגרת הפרויקט יותקנו גם מערכות תקשורת על עמודי התאורה., ומערכת שליטה ובקרה שתחובר למוקד העירוני.

בתהליך נטלו חלק גדי שעובי, מנהל מחלקת התקשוב באגף הביטחון והבטיחות ודרור ג'רפי, מנהל מחלקת החשמל באגף התחזוקה בעירייה , אשר סייעו ופעלו בהליך הכנת המכרז.

המהלך הבא יכלול התקנת פאנלים סולאריים על גגות מבני ציבור (מה שקיים באופן חלקי) וכן קירוי מגרשי ספורט בעיר. הדבר אמור להביא לשימוש נוח יותר במגרשים בשל הצללתם וכן להביא לחסכון נוסף בעלויות החשמל.

רחמים מלול, ראש העיר: "המכרז הוא מהלך אסטרטגי שיביא לחסכון משמעותי בהוצאות העירייה, ויוסיף ליכולותיה של רחובות כ"עיר חכמה" . הצלחת המהלך תצעיד את רחובות קדימה מבחינת התייעלות אנרגטית. אני מברך על שיתוף הפעולה עם עיריית ראשון לציון".

ניסים סלמן, מנכ"ל הל"ר: "המעבר לנורות LED ייצור מהפכה אנרגטית מהירה ומשמעותית. הל"ר גאה להיות הזרוע המבצעת של הליכים להתייעלות וחסכון עירוניים אשר יש בהם כדי לתרום לחוסנה של העיר. אנחנו פועלים לקדם מהלכים מתאימים באמצעות מכרזים רלוונטיים להתנעת התהליך. ״

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *