מתן דיל: "ככל שנשקיע בדור הצעיר כך נייצר חברה טובה ובריאה"

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

משקיעים בדור העתיד: עיריית רחובות והקהילה היהודית במיניאפוליס חילקו אמש מלגות בסך 1,000 $ לסטודנטיות וסטודנטים תושבי העיר

שותפות "ביחד" של עיריית רחובות והקהילה היהודית במיניאפוליס עם הסוכנות היהודית העניקה אמש 9 מילגות, ל- 9 סטודנטים וסטודנטיות תושבי העיר המלגות תרומת קרן ע"ש אמה גילברט אירוע חלוקת המלגות התקיים במעמד ראש העיר מתן דיל ובכירי השותפות בין הערים רחובות ומיניאפוליס.

קרן אמה גילברט שייכת לפדרציית מיניאפוליס, הקהילה היהודית ה"שותפה" של רחובות באמצעות שותפות "ביחד" של הסוכנות היהודית. בשנים האחרונות הקרן מחלקת מלגות לסטודנטים וסטודנטיות תושבי רחובות, שנבחרים להשתתף בתכנית מיוחדת שנועדה לחזק את הקשר בין מדינת ישראל לקהילות היהודיות בארה"ב.

אתמול בערב, שלישי (30.4) הגיעו הסטודנטים ללשכת ראש העיר כדי לשתף אותו בעשייה שלהם במסגרת התכנית ובתום הפגישה קיבלו את מלגת הלימודים. הסטודנטים הצעירים שהשתתפו בתכנית מגיעים מעולמות תוכן שונים, ולומדים באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ נושאים שונים כמו רפואה, אומנות, מדעים, תזונה ועוד.

במסגרת תכנית המלגות ע"ש אמה גילברט, הסטודנטים יזמו יחד פרויקט משותף: "סטודנט.ית על הבר", סדרת הרצאות מיוחדת במסגרתה רקמו שיתופי פעולה עם כמה ברים ברחבי העיר והעלו בהם ערבי הרצאות בנושאים שונים כמו: סטוריטלינג, התנהלות כלכלית נכונה ועוד. במפגש שהתקיים אמש עם ראש העיר, הסטודנטים סיפרו כיצד השתתפותם בתכנית העשירה את ארגז הכלים האישי והמקצועי שלהם ואף הכירה להם לעומק את העיר רחובות וקהילה היהודית בארה"ב.

ראש העיר, מתן דיל, אמר אמש לסטודנטיות והסטודנטים: "אחד הנושאים החשובים לי ביותר הוא השקעה בדור הצעיר כי אני מאמין שככל שנשקיע יותר בדור הצעיר כך נוכל לייצר חברה טובה ובריאה יותר. שמחתי לשמוע על החוויות שלכם מהעבודה המשותפת בתכנית ואת העשייה שהובלתם למען תושבי העיר. עיריית רחובות תמשיך להוביל יחד עם קהילת מיניאפוליס את שיתוף הפעולה המיוחד הזה, המחזק את הקשר בין הערים וגם את הקשר בין מדינת ישראל ליהדות ארה"ב".

במסגרת השותפות עם קהילת מיניאפוליס קיימים פרויקטים רבים נוספים לטובת תושבי רחובות ומיניאפוליס: שותפות בין בתי ספר יסודיים, משלחות סטודנטים, משלחות בני נוער, משלחות מחוקקים מארה"ב שמגיעות לכאן לצורכי הסברה, סיוע לחיילים בודדים, מועדון הספר הטוב, תרומות לפרוייקטים שונים בעיר ועוד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *