רגע לפני ששוברים את הכוס: זו רשימת גני האירועים הפועלים ללא היתר בנייה

חדשות רחובות - חתונה, חתן וכלה תמונות אילוסטרציה - רחובות ניוז

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

הרשימה כוללת 20 גני אירועים ברחבי הארץ . באזורנו נמצאים גני כנען" בנען, ו"שאטו 2000" בקריית עקרון.
היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה תבצע בימים הקרובים מבצעי אכיפה לאיתור והפסקת פעילות גני אירועים הפועלים בניגוד לחוק.תבדקו ותמנעו מעוגמת נפש

לקראת עונת החתונות, במשרד האוצר פרסמו בראשית השבוע את רשימת גני האירועים הפועלים ללא היתר בנייה. מדובר ברשימה המונה 20 גני אירועים ברחבי הארץ. את הנתונים פרסמה היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה הפועלת תחת משרד האוצר.

במשרד האוצר הודיעו כי "בשבועות הקרובים תבצע היחידה מבצעי אכיפה לאיתור והפסקת פעילות גני אירועים הפועלים בניגוד לחוק התכנון והבנייה
במסגרת הרשימה שפורסמה יוצאים במשרד האוצר גם עם המלצה לציבור הרחב לבדוק האם גני אירועים בהם הם מתכוונים לערוך אירוע אינם נמצאים ברשימה: "כדי להימנע מעוגמת-נפש, משרד האוצר ממליץ לוודא כי העסק פועל לפי חוק, ובמקרה של ספק יש לבצע בירור בוועדה המקומית הרלוונטית".
בנוסף מבקשים ביחידת האכיפה מהציבור הרחב לדווח על כל עסק הפועל בניגוד להוראות חוק התכנון והבנייה.

כאמור, הרשימה כוללת 20 גני אירועים שונים, אחד במחוז צפון, 3 במחוז חיפה, 9 במחוז המרכז, 3 במחוז תל-אביב ו-5 גני אירועים נוספים במחוז ירושלים. נדגיש כי מדובר במקומות בהם מציינת יחידת האכיפה כי הם פועלים ללא היתר.

במקביל, הרשימה אינה כוללת גני אירועים שפועלים מכוח אישור חורג, אישור המתחדש מעת לעת על-ידי הרשות המקומית. במקרה זה לא מדובר בהיתר בנייה, אם כי בסוגיה הקשורה לרישוי עסקים. נציין כי במקרה שגן האירועים פועל במסגרת זו, חשוב לבחון מתי פג אותו אישור זמני, האם הוגשה בקשה לחדש אותו או להאריכו, ומה סטטוס הבקשה. נתונים אלה ניתן לקבל מהנהלת גני האירועים, אך מומלץ גם לברר במקביל את המצב הרישוי מול הרשות המקומית הרלוונטית.

במקביל, לצד הרשימה והאזהרה שמפרסם משרד האוצר, יש גם מי שמייצג אולמות אירועים אחרים ומתריע כי ביורוקרטיה היא זו שמונעת מגני אירועים רבים לפעול בצורה חוקית. "אנו מייצגים למעלה מ-500 עסקים בתחום, אשר נאבקים באופן יומיומי ברגולציה דרקונית, מיסוי גבוה ודרישות שונות ומשונות", כך נמסר היום מהתאחדות בעלי האולמות וגני האירועים בישראל. "אין ויכוח על כך שאולמות וגנים ללא היתר לא צריכים לפעול, אבל ראוי שהמדינה תשקיע מאמצים לא רק ברדיפת בעלי האולמות אלא גם ביצירת הקלות רגולטוריות שיוזילו את המחירים לציבור, בהסדרת מתן היתרים – תהליך שנגרר לעתים במשך שנים ארוכות ובשיתוף-פעולה עם העוסקים בתעשיית השמחות.

הרשימה כוללת 20 גני אירועים ברחבי הארץ. במחוז צפון מדובר ב"גני חוף גינוסר" בקיבוץ גנוסר. במחוז חיפה מדובר ב-3 גני אירועים: "יללת התנים" ו"פיין קלאב" בכרמל ובגן האירועים "ערוגות הבושם" בחדרה,
במחוז המרכז הריכוז הגדול ביותר של גני אירועים שמופיעים בטבלה: "גבעת האירוסים" ו"גן הורדים" בראשון-לציון, "גני דלווינו" בפתח-תקווה, "גני כנען" בנען, "גרינפלד" בגעש, "מנגינות" באבן-יהודה, "נאות קדומים/צל הדומים" בנאות קדומים ו"שאטו 2000" בקריית עקרון, אשר על-פי הטבלה אין לגן זה היתר לשימוש חורג כגן אירועים.

במחוז תל-אביב מדובר ב-3 גני אירועים: "גדות" בתל-אביב, "ריברסייד" בתל-אביב ו"פיאף" בתל-אביב.
במחוז ירושלים ניתן למצוא 5 גני אירועים ברשימה: "הגן הקסום" ו"חוות דרך ארץ" שניהם במחסיה, "אחוזת גן עדן" ו"וילה ארטימיס" במושב שדות מיכה ו"ארץ קדם" בעג'ור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *