למחזר,למחזר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

מגוון פעילויות הסברה בנושא מחזור ייערכו בתקופת הקיץ ברחובות.כחלק מההסברה תועלה הצגה 'הפרד ומשול' בבתי הספר השיטה וקציר.קייסי חזי ממחאת הזבל "אני שמחה לראות שהעירייה מבינה את החשיבות גם כן".

עיריית רחובות משקיעה משאבים רבים בהעלאת המודעות לחשיבות הפרדת הפסולת בכלל והפרדת פסולת אריזות לפח הכתום בפרט. במסגרת המהלך ההסברתי שמקיימת העיריה יחד עם תאגיד המחזור 'תמיר', תועלה הצגה חדשה בשם 'הפרד ומשול' בבתי הספר 'השיטה' ו-'קציר' בעיר.

ההצגה עוסקת בהיבטים השונים של נושא איכות הסביבה במטרה לקרב את בני נוער לנושא, כשהדגש הוא על הפרדת פסולת, מחזור ותרבות הצריכה. מדובר במופע מהיר ומצחיק, בהשתתפות דמויות ססגוניות, עדכניות ומשעשעות, המעניקות לצופים בהן חוויה לימודית וחינוכית, בדגש על חוויה חיובית וויזואלית. כמו כן, מתוכננות לחודשי הקיץ פעילויות הסברה נוספות כגון הצגות לילדים במסגרות הקייטנות, ונבחנת האפשרות לשיתופי פעולה תוכניים בנושא מסרי הפרדת פסולת אריזות תחת פעילות אגף השכונות.

מנכ"ל 'תמיר', תאגיד מחזור האריזות בישראל, קובי דר: "עיריית רחובות שותפה למהפכה ארצית המתרחשת בשנים האחרונות. אנו עדים כי יותר ויותר תושבים בישראל ממחזרים ומתייחסים לפסולת שבביתם אחרת. עיריית רחובות פועלת עמנו במשותף על מנת לחשוף את כולכם לחשיבות הנושא דרך פעילות חווייתית לכל שכבות הגיל. הפרדת פסולת מונעת הטמנה, שומרת על מי התהום ומאפשרת קיום של כלכלה מעגלית. הצטרפו אלינו."

ראש העיר, רחמים מלול: "אנו מקיימים מגוון רחב של פעילויות שמטרתן היא הסברה והעלאת המודעות בקרב התושבים לחשיבות הגבוהה שיש להפרדת פסולת לשמירה על הסביבה. שיתוף הפעולה עם תאגיד 'תמיר' וכלל מחלקות ואגפי העיריה נושא פרי ואנו רואים עלייה הדרגתית ורציפה בכמות הפסולת המופרדת ברחבי העיר".

קייסי חזי ממובילות מחאת הזבל: "לאחר שהעלנו את נושא הניקיון על סדר היום אני שמחה לראות שהעירייה מבינה את החשיבות גם כן.
הצענו כמה פעמים לעשות פעילויות חינוכיות לגבי מחזור ופסולת ואני שמחה לראות שהעירייה אכן יוזמת פרוייקטים שיעודדו את הציבור לשמור על הניקיון ולמחזר.
אני מאוד מקווה שהפרוייקט יצליח למען העיר שלנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *