ישיבת עבודה ראשונה לראש העיר והנהגת ההורים העירונית

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

בפתח הישיבה חשף ראש העיר בפני הנהגת ההורים העירונית כי התחום שזכה לנתח התוספת הנכבד ביותר לשנת 2019 הוא תחום החינוך. מלול: "אנחנו שמחים לשתף פעולה עם הנהגת ההורים העירונית, ואנו מברכים על מעורבות הורים בנעשה במוסדות החינוך. עשייה משותפת מביאה תמיד לתוצאות טובות יותר". מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום: "אנו מקיימים שיח פורה ומתמשך עם ההורים בעיר באמצעות הנהגת ההורים העירונית. הילדים הם בראש סדרי העדיפויות של כולנו"

אמש, (שני)נערכה ישיבת הנהגת ההורים העירונית הראשונה לשנה זו עם ראש העיר, רחמים מלול, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק חינוך זהר בלום , מנכ"ל העירייה, דורון מילברג ומנהלת מחלקת חינוך בעירייה אפרת צוקרמן.
בישיבה נכחו יו"ר הנהגת ההורים העירונית, צופית גולן, ומרבית יו"ר הנהגות ההורים של בתי הספר בעיר ונציגי הגנים האזוריים בהנהגה.
ראש העיר פתח את הישיבה, וחשף בפני הנהגת ההורים העירונית כי בימים אלה של הכנת תקציב העירייה, התחום שזכה לנתח התוספת הנכבד ביותר הוא תחום החינוך.
חברי הנהגת ההורים העלו לדיון נושאים בוערים על הפרק שעלו, בין היתר, מהורים ברחבי העיר בנוגע לתחום החינוך בעיר. הנושאים החשובים הוצגו בפני בכירי העירייה, ולאחר דיון משותף נמצאו פתרונות, וכל נושא סוכם לשביעות רצון הצדדים.

בין הנושאים שעלו בישיבה:
• קושי בנושא מפרצי חנייה בכניסה לבתי הספר והסיכון הבטיחותי של משמרות הזה"ב; בנושא זה סוכם על סיור מקיף בעיר, קמפיין הסברה עירוני לקידום בטיחות בדרכים בהליכה וחזרה מבית הספר, ושיח משותף עם אגף התנועה, הפיקוח והשיטור העירוני בעירייה;
• בחינה ופתרון של בעיות חוזרות בתשתיות מבני החינוך בעיר וכן תחזוקה וניקיון שוטפים של המבנים;
• העלאת מודעות בקרב מנהלי בתי הספר לסוגי המכינות/שנות שירות וכו', וארגון יריד מסגרות המשך לתלמידי שמינית;
• חברי ההנהגה ביקשו שתוכנית של הרלב"ד (אשר קיימת במספר תיכונים), לקידום נהיגה בטוחה וחשיפה של הנוער להשפעת השכרות על נהיגה, תיכנס לכלל התיכונים בעיר;
• פעילויות חסד – הגברת שיתוף הפעולה עם בתי הספר ופעילותכלל עירונית למען תרומה לקהילה;

צופית גולן, יו"ר ההנהגה העירונית: "ההנהגה ההורית העירונית מודה לראש העיר ולמחזיק תיק החינוך על שיתוף הפעולה לאורך השנים, ההקשבה לרחשי לבנו ולצרכי תלמידי העיר, ועל הפתרונות היצירתיים שהוצעו וגם על אלה שנמשיך לעבוד עליהם יחד. אני מודה לכל חברי ההנהגה שלקחו חלק בישיבה, ולכל הוועדות בהנהגה שעמלו להיערך לה. אני מאמינה שמצאנו אוזן קשבת והרבה נכונות לקדם ולסייע, וכמובן שנעקוב אחרי הטיפול בכל הנושאים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *