נערך טורניר לזכרו של עמר אל-קבץ ז”ל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

 

במעמד ראש עיריית רחובות רחמים מלול ,מ”מ מנכ”ל החברה העירונית איציק עובדיה,וחבר הכנסת עודד פורר. התקיים הערב בהיכל הספורט קציר טורניר כדורסל לזכרו של עמר אל-קבץ ז”ל שהשנה מציינים 20 שנה לנפילתו של סמ”ר צה”ל שנהרג בפעילות מבצעית בדרום לבנון

עמר ,יליד רחובות ,למד בבית הספר היסודי בכור-לוי ובתיכון דה שליט. חובב ספורט מושבע ומגיל צעיר מאוד היה פעיל בכמה מסגרות במקביל: כדורגל,כדור יד,טניס,שחיה וכמובן שחקן כדורסל במחלקת הנוער של מכבי רחובות.

לצד פעילויות ספורט היה פעיל בתנועת הנוער והצופים ואף בתנועת הנוער הבינלאומית ,מחניך הפך למדריך ובכיתה י”ב היה למרכז שבט. ולפני גיוסו לצה”ל יצא לשנת שרות באור יהודה.

בשנת 96 הוא התגייס לבחירת גולני ולאחר חודש נאלץ לעזוב בגלל בעיות ברגליו,הוא נותח ועבר שיקום ארוך. בעקבות הניתוח הפרופיל הצבאי שלו ירד ל-24. ולאחר מאבק עיקש וממושך הוא הצליח לעלות את הפרטפהפ ל-97. וחזר לשרות צבאי כלוחם ביחידת היק”ל(יחידת קישור ללבנון) שם שימש כקשר האישי של תת אלוף ארז גרשטיין מפקד היק”ל .

ב-28 לפברואר יצאה שירה של 4 רכבים ממטולה ללבנון ,לא רחוק מהכפר כאוכבע עלה הרכב הראשון בשירה על מטען רב עוצמה . כל נוסעי הרכב נהרגו תת אלוף ארז גרשטיין,כתב קול ישראל אילן רועה,רב סמל בכיר אימאד אבו-ריש(נהגו של ארז) וסמל ראשון עמר אל-קבץ.בן 22 היה בנופלו הותיר אחריו הורים חיה ואבי,אחות – שירה ואח – רועי.

לאחר נפילתו המועדון החליט להנציח את שמו ומאז שנת 2001 קבוצת הנוער של מכבי רחובות נושאת את שמו . השנה לציון 20 שנה לנפילתו הוחלט במועדון הרחובותי להחזיר מסורת ארוכת שנים לזיכרו של עומר בדמות טורניר כדורסל בו נטלו חלק קבוצת הנוער של המועדון- מכבי עומר רחובות. בוגרי שבט הצופים ברחובות מחוזקת בשחקני הבוגרים ברנדון באומן,עידן פז.

,חבריו לקבוצת הכדורסל ששיחקו איתו לפני 20 שנה(מחוזקת בשחקן אליאב אוחנון וח”כ עודד פורר) והן קבוצת העבר של הפועל תל אביב שהורכבה משחקני העבר שמעון אמסלם,מאיר טפירו,עמוס פרישמן,גלעד שמחוני (מחוזקת בגור פורת ,מיקי גורקה,עומר שושני)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן