שחקן הברידג' רב אומן בינלאומי כסף ,פנחס רומיק הלך לעולמו

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

פנחס (פיוטר) רומיק ז"ל שחקן ברידג' ידוע בעברו שנפטר אמש סחף בשנת 2006 את בית ההשקעות אלטשולר שחם שהשקיעו כ-3 מליון שקל באתר האינטנט EPOKER שלא שימש כאתר הימורים אלא כאתר של משחקי ידע.גידל עשרות שחקנים ברידג' בדגש על כישורי חיים ולמידה דרך המשחק.

ברידג' הוא משחק קלפים המוגדר כספורט וככזה מאופיין בקיום תחרויות ואליפויות ברמה מקומית, ארצית ובינלאומית.
וכיום, ישראל נחשבת מעצמת ברידג' עולמית כשבאמתחתה הישגים מרשימים בכל קנה מידה, הנמשכים לאורך שנים.
אחד השחקנים הבכירים בענף הוא פנחס רומיק שרשום על אחד ההישגים הגדולים של נבחרת ישראל בכל הזמנים. כאשר בשנת 1976 סיימה הנבחרת במקום השלישי. בנבחרת שיחקו: ישעיהו לויט, שמואל לב(סם לב), אליקים שאופל, פנחס רומיק, יוליאן פרידריך ו מיכאל הוכצייט.
ובשנת 2012 הוא נמנה על נבחרת הסניורים (מעל גיל 60) של ישראל שסיימה במקום ה-7 באליפות אירופה.
כאמור,רומיק ראה בברידג' מאין שליחות לדור הצעיר וניסה לקדם את הענף בכמה דרכים ואף הקיים אתר אינטרנט epoker במטרה לעודד שחקנים לשחק משחקי ידע ולא על פי המזל .אגב,מי שנחלץ לעזרתו היה גלעד אלטשולר ידוע כחובב ברידג' מושבע. לאחרונה הוא סחף את בית ההשקעות שבניהולו להשקעה בתחום אחר והשקיע כ-3 מיליון שקל באתר בשנת 2006. כשנשאל לא פעם לגבי האתר והאם מדובר באתר הימורים,הוא הדף את הטענות ואמר "באתר משחקים פוקר בצורה כזו שתוצאות המשחק היא לא על פי המזל אלא לפי הידע של השחקנים. זו שיטה שדומה לברידג' השוואתי, והעתקנו אותה לפוקר. האתר חוקי גם בארה"ב".
כאשר כל רצונו לנתב אליו חלק מחובבי הז'אנר.
אמש הוא הלך לעולמו אחרי שהשאיר דורות רבים של שחקני ברידג' אותם טיפח בשנים האחרונות תוך הענקת כישורי חיים ולמידה דרך המשחק
ההלוויה תתקיים היום( 25.07.17) בשעה 15.00, בית עלמין רחובות, רחוב גורודצקי.
יושבים שבעה בבית המנוח, רחוב הנשיא הראשון 35, רחובות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *