17 שנות מאסר ירצה המעורב השלישי בחיסול הסוכן המשטרתי ברחובות

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

17 שנות מאסר ירצה המעורב השלישי בחיסול הסוכן המשטרתי ברחובות אנטון רומן ז"ל בן 43

 

בית משפט המחוזי בלוד אישר היום (ראשון) עסקת טיעון לרומן אגרונוב, לפיה לא יורשע ברצח וירצה 17 שנות מאסר בפועל ו- 35 אלף שקלים פיצוי. אגרונוב כאמור הואשם ברצח הסוכן המשטרתי אנטון רומן ז"ל שאירע בפאתי רחובות יחד עם שניים נוספים, עמוס לביא (הקטן) ודוד פילוס. אנטון רומן פעל בלבו של ארגון הפשע החזק בשפלה של האחים עמוס ואופיר לביא. בשנת 2017 הוא גויס על ידי היחידה המרכזית של המשטרה והפך לסוכן סמוי.

רומן אגרונוב באדיבות אתר פוסטה

מאותו הרגע היה אנטון במעקב צמוד ותחת פיקוח של שוטרי הימ"ר. מפעיליו של רומן בימ"ר מרכז הופתעו מכמות המידע שזרם ליחידה על הארגון – בתוך מספר חודשים הצליח להעביר מידע לגבי כמה מקרים בהם תכנן הארגון לפגוע באויביו. במשטרה ספרו לפחות שבעה מקרים, המידע שסיפק רומן הוביל לסיכול התנקשויות ממש ברגע האחרון.

רומן אגרונוב ואנטון רומן ז"ל רגע לפני החיסול

 

ההצלחה המבצעית של המשטרה הביאה את משפחת הפשע אופיר ועמוס לביא לתהות מדוע הפעילויות שלה החלו להשתבש רגע לפני הוצאתן לפועל. ברגע הזה תוכניותיו של אנטון השתנו. בתוכנית מתוחכמת שהצליחה לטלטל את יחידת הימ"ר, בתאריך 15.6.2017 חוסל אנטון תחת אפם של המשטרה בפאתי מערב העיר רחובות, סמוך לפרדסים.

 

זירת הרצח של אנטון רומן

שאר המעורבים – עמוס לביא (הקטן) כזכור קיבל 9 שנות מאסר ודוד פילוס 6 שנות מאסר בפועל. בעקבות קשיים ראייתיים, פילוס ולביא לא הורשעו בסעיף הרצח אלא בקשירת קשר ומתן אמצעים לביצוע פשע.

 

 

 

 

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: